Meist lähemalt

Mis on Drift Trike?

Kolmerattalised drift trike´id on ehitatud spetsiaalselt selleks, et saaksid “külg ees” sõita ehk driftida võimalikult kergelt – ka väikesel kiirusel ning ilma igasuguse eriväljaõppeta. Driftimine on sõitjale adrenaliinirohke, samas turvaline ja visuaalselt efektne - nii pealtvaatajale kui kaamerasilmale. Driftimine arendab ka libedasõiduoskust – kui õpid tunnetama sõiduki külglibisemist, tunned end kindlamalt ka autoroolis. Drift trike´id on elektrimootoriga, mistõttu on driftimine keskkonnasõbralik ning soodne.

Meie Drift Trike rattad

Meie rattad on ehitatud siin samas Tallinnas. r44 Projekti ja Danival  OÜ poisid tegid meie mõtete järgi joonised ja väänasid raamid torudest kokku. Akukeskus aitas meid akudega, Siim Siimsoni käest Kartshop.ee saime vajalikud pudinad ja nii ka Fixusest. Jooksvalt aitab masinate elektriga HR LUTZ. Nii valmiski meie päris oma eesti drift trike mille tipp kiirus 50km/h ja ühe aku laadimisega saab sõita 70km.

Mis on üldse drifting? 
Drifting on sõidutehnika, mis seisneb sõiduki meelega üle-juhtimises, et see külg ees libiseks. Sõiduk driftib, kui selle tagumise telje pöörderaadius on suurem, kui esimesel teljel ja esirattad on suunatud pöördele vastassuunas.

Drifting pärineb Jaapani mägiteedelt, kus hulljulged amatöörid sõitsid külg ees öistel touge-sõitudel, mida nad olid aastaid harjutanud. Järgmise etapiga jõudis drifting maanteele ning alles hiljuti sai see ametlikuks spordialaks. Maailma kõige enam hinnatud driftingu professionaalide klassi D1GP võistlus peeti esimest korda 2001. aastal Jaapani maanteedel.

Rahvusvahelisele tasandile hakkas ala jõudma 2003. aastal, kui esmakordselt peeti D1 võistlus USAs. 2007. aasta alguseks peeti võistlusi juba lisaks Jaapanile ja USA-le ka Austraalias, Uus-Meremaal, Malaisias, Suurbritannias ja Iirimaal. On loodud ka uus Euroopa Meistrivõistluste sari, kus hetkel on pearõhk võistlusradade poolest veel Briti saartel. Tõusvaid võistlussarju leidub juba väga paljudest riikidest, Skandinaaviamaade hulgas peetakse hetkel kõige kõvemaks driftingu-riigiks Norrat.

Drift Bandits Garage driftikeskus